ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşam Becerileri Arttırma Semineri

Yaşam Becerileri Arttırma Semineri

Her bireyin içinde yaşam boyu süren bir öğrenme ve ortaya çıkarma gücü vardır. Bireylerin yaşam becerilerini geliştirmeye olan ilgi ve motivasyonlarını artırmak için en önemli yatırım ise eğitimdir. “Yaşam becerileri eğitimi”, yaşam için eğitimdir. Bireyler bir yandan yaşam becerilerini geliştirirlerken, diğer yandan fiziksel ve duygusal refahları için gerekli olan temel becerileri de öğrenirler. Bu temel beceriler bireyleri; öğrenmeye, düşünmeye, hissetmeye, değerlendirmeye ve faaliyete geçirmeye motive eder. Yaşam becerileri; gençlerin yaşamlarını başarılı bir şekilde yönetebilmelerini ve değişik yaşam olaylarına uyum gösterebilmelerini sağlamaktadır.

Gençler, bilgi çağında hızla değişen toplumsal ihtiyaçları karşılayabilmek ve yenilikleri izleyebilmek için, genel eğitime, iyi iletişim becerilerine, yaşam boyu öğrenmeyi sürdürebilecekleri esnek ve uyumlu bir kişiliğe, diğer bireyler ile başarılı bir şekilde çalışmaya, yaşamları hakkında gerçekçi kararlar vermeye, faaliyetlere ilişkin sorumlulukları kabul etmeye ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu bağlamda Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Uluslararası NLP birliği Türkiye temsilcisi Fatih ABADi tarafından Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerindeki rehber öğretmenlere  ‘yaşam becerilerini arttırma’ konulu seminer düzenlendi. Seminerde NLP´nin ne olduğu, kendi yaşamımızda ve eğitimde NLP tekniklerini nasıl kullanabileceğimiz konusunda bilgiler verildi.

Seminerden Kareler

03-03-201603-03-2016

 

 

03-03-2016 03-03-2016

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.