ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIYIL TATİLİ MESAJI

YARIYIL TATİLİ MESAJI

Bir milletin sahip olduğu bilgi, birikim ve değerleri gelecek kuşaklara aktararak milli kimliğini yaşatması, eğitim öğretim sürecinin doğrudan sonucudur.

Bu sürecin sistemli bir şekilde yürütüldüğü eğitim yuvalarımız olan okullarımız da geçmiş ve bugün arasında kurulan güçlü bir köprü olmasının yanı sıra geleceğin imar ve inşa edildiği yerler olarak da çok önemli bir vazifeyi üstlenmişlerdir.

Öğretmenlerimizin öncülüğünde ve rehberliğinde okullarımızda hayata geçirilen nice proje ve temelleri örülen nice fikir dünyası, ülkemizi daima ilerilere götürecektir.

Bir eğitim ve kültür şehri olan Şanlıurfa'mızda da 2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Döneminin son gününde, 21 Ocak 2022'de, 128.581 öğrencimiz karnelerini alacaklardır.

Öncelikle salgın şartlarının hayatımızı tam anlamıyla terk etmediği şu dönemde okullarımızı güvenilir mekânlar olarak yaşatan ve büyük emekler sonucu eğitim dönemini tamamlayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 2 haftalık bu tatil dönemini dinlenerek ve kendi kültürümüzün gereklerine uygun aktivitelerle uğraşarak geçirmelerini diliyorum. Unutulmamalıdır ki karne notlarının yüksekliğinden çok daha önemli olan husus, sağlam karakterli ve milli hasletleri özümsemiş insanlar olarak yetişmektir.

Eğitim öğretim sürecinin kahramanları olan yönetici ve öğretmenlerimize de verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Onlar görünür çalışmalarının çok daha ötesinde nice büyük emeğin sahibi olarak her türlü takdiri hak ediyorlar.  Bu tatil döneminin öğretmenlerimiz için de bir dinlenme vesilesi olmasını diliyorum.

Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde ilk defa bu yıl (21 Ocak-07 Şubat 2022 tarihleri arasında) öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine çok önemli katkılar sunacak ÖBA'nın (Öğretmen Bilişim Ağı) hayırlı olmasını da temenni ediyorum.

Velilerimizden en büyük beklentimiz de öğrencilerimizin aldıkları karneleri doğru bir şekilde değerlendirmeleri konusundadır. Notların düşük ya da yüksek olması yanlış bir yaklaşıma vesile olmamalı. Farkına varmadan ileride telafisi zor sonuçlara da kapı aralayabiliriz. Anne babalar olarak çocuklarımızın milli ve insani değerleri benimsemiş, sağlam karakterli bireyler olarak yetişmeleri en önemli ve öncelikli gayemiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Şanlıurfa'mızın ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin bereketli bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                  Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.