ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Umuda El At Projesi

Umuda El At Projesi

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi “Umuda El At” isimli madde kullanımını önlemede öğretmen el kitapçığı  çıkardı. Proje kapsamında 6 bin adet basımı gerçekleşti. Bu kapsamda Eyyübiye’ de görev yapan binlerce öğretmenlerimize ve İlimizdeki tüm kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına “Umuda El At”  kitapçığının dağıtımı gerçekleştirildi.

Projenin amacı; öğretmenlerin madde bağımlılığı sorunuyla karşılaştığında nasıl davranacağı, madde bağımlılığı konusunda öğrencilerini nasıl engelleyebileceği, madde bağımlılığıyla ilgili önleyici faaliyetler yürütülmesi gerektiğini bilmesi ve bunun üzerinden gerekli tedbirleri alması olacak. Öğretmenlerin madde bağımlılığı konusunda bilgili ve donanımlı olmaları ve bu anlamda önleyici faaliyetlerin öğretmenlerimiz tarafından yapılması gereken bir durumdur. Madde bağımlılığıyla mücadelede, Emniyet Müdürlüğü bağımlılıkla mücadele de maddeyi yerinde yok etmek,satıcılara karşı mücadele etmek, Sağlık Müdürlüğü ise tedavi çalışmalarını yapmak gibi çalışmalar yürütmekte fakat tek başına bunlar yeterli olmamaktadır. Onun için Madde Bağımlılığının eğitim yönü Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yanında Emniyet ve Sağlık kurumları ve kuruluşlarla işbirliği halinde yürütülmesi gereken bir durumdur. Ama bu bir gerçektir ki bilgi sahibi olmadan bu olayların önüne geçmek çok ama çok zor olacaktır.

 

Madde bağımlılığı ve maddeyi önlemenin en etkili yolu elbette ki eğitimden geçmektedir. Onun için yürüttüğümüz  “Umuda El At” projemizde öğretmenlerimizin madde kullanımını önlemede daha donanımlı ve bilgi sahibi olmalarını daha sonra da elde ettikleri kazanımları ile öğrencilerine aktarmaları sağlanacaktır.

01-03-201601-03-2016

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.