ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kaynaştırma Sınıfı Öğretmenlerinin Engelli Öğrencilere İlişkin Bilinçlerinin Arttırılması" Projemiz Kabul Edildi.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi ortaklığıyla yürütülecek proje kapsamında, 2340 okul öncesi eğitim, temel eğitim, yaygın eğitim ve ortaöğretim öğretmenine verilecek olan eğitimler, 12 ay boyunca devam edecek.
"Kaynaştırma Sınıfı Öğretmenlerinin Engelli Öğrencilere İlişkin Bilinçlerinin Arttırılması" Projemiz Kabul Edildi.

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Emin USTA tarafından hazırlanan proje, GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından kabul edildi.

 

Proje kapsamında Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından öğretmenlerin engelli öğrencilere ilişkin farkındalığının arttırılması, bireyselleştirilmiş eğitim ve öğretim planlarının hazırlanması, öğretmenlerin sınıf yönetimi becerilerinin arttırılması ve ebeveyn katılımının sağlanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar konularında bilgi verilecek.

 

Yine proje konusu ile ilgili olarak özel eğitim konusunda gelişmiş olan yurtdışındaki kurumlara yapılacak seyahatlerle de bilgi paylaşımı yapılacak.

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.