ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİMİZ MEHMET AKİF İNAN İLKOKULU’NDA BULUŞTU

OKUL MÜDÜRLERİMİZ MEHMET AKİF İNAN İLKOKULU’NDA BULUŞTU

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürleri bilgilendirme toplantısı Mehmet Akif İnan İlkokulu konferans salonunda yapıldı.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aylık rutin olarak yapılan Eyyübiye ilçesinde bulunan okul müdürleri bilgilendirme toplantısı ilçemizin Mehmet Akif İnan İlkokulu’nda yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR, şube müdürü Hamza ÇELENK ve ilçenin ilkokul ve ortaokul müdürleri katıldı.

Toplantıda gündem maddeleri ele alınarak okulların fiziksel, öğretmen ihtiyacı, öğrenci başarısı ve diğer konular konuşuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR yaptığı konuşmada; “Şanlıurfa öğrenci nüfusu bakımından ülkemizin 4. Sırasında yer almaktadır. Özellikle dezavantajlı bir bölgede çalışmaktayız. Bizlere bu konuda büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Okul yöneticisi olarak bizlerin rol model olmamız gerekmektedir.  Özellikle bu bölgede mevsimlik tarım işçiliğine giden çok aile var. Bu ailelerle birlikte öğrencilerimiz de eğitimlerine ara vererek eğitim-öğretimden uzak kalmaktadır. TEOG sınavında sınava girecek öğrencilerimize her türlü kolaylığı sağlamak için motivasyonu arttırmalıyız. Çocuklarımıza sahip çıkalım.”

Toplantıda söz alan bazı okul müdürleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün aylık olarak farklı okullarda okul müdürlerimizle yaptıkları bilgilendirme toplantısının verimli geçtiğini ifade ederek, öğrenci başarısının yükseltilmesi için elimizden gelen gayreti okul aile işbirliği kapsamında daha güzel seviyelere ulaşacağını söylediler.

 

Toplantı sonrasında bölgenin yarayan kanası haline gelen mevsimlik tarım işçiliği ile ilgili sunu yapılarak ardından ikram yapıldı.


Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.