ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LEİTER ULUSLAR ARASI PERFORMANS TESTİ

Eyyübiye RAM olarak Leiter Uluslar Arası Performans Testi eğitimi verilmektedir.
LEİTER ULUSLAR ARASI PERFORMANS TESTİ

Leiter Uluslar Arası Performans Testi, Eyyübiye RAM´ın işbirliği içerisinde 5 Rehber Öğretmenine Eğitici Eğitmen "Ulaş TANRIVERDİ" tarafından 17 Kasım - 28 Kasım arasında eğitim verilmektedir. Eğitime Eyyübiye RAM Rehber Öğretmenlerinden Mustafa AKGÜN, Ömer DURU ve Cansu ÇELİK katıldı. Şanlıurfa/Haliliye RAM´dan ise Gazi TUNÇ katıldı. Şanlıurfa/Viranşehir RAM´dan 1 Rehber öğretmeni katılım sağladı.

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza ÇELENK tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Eğitime katılan öğretmenlerle ve eğitimci ile sohbet eden ÇELENK eğitimin RAM´larda uygulanan Leiter Uluslar Arası Performans Testi´nin önemine vurgu yaptı. Ziyaretleri için Eyyübiye RAM olarak kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

LEİTER ULUSLAR ARASI PERFORMANS TESTİ nedir?


Testin Tanıtımı:İşitme ve konuşma problemi olan çocukların zihinsel performanslarını belirlemeyi amaçlayan dile dayanmayan bir performans testidir. Bazı maddelerinin uygulamasında süre sınırı vardır.

Testin Türü: Yetenek (Zeka) testidir.

Uygulanacak Yaş Grubu: 2-18 yaşları arasındaki bireylere uygulanmaktadır.

Uygulanacak Kişi Sayısı:Bireysel bir test olup bir oturumda bir kişiye uygulanır.

Uygulama Şekli: Test ile ilgili model çocuğun önüne konur, sonra modele ait blok parçalar yönergeye uygun olarak sırayla çocuğa verilir ve çocuktan blok parçaları modele göre yerleştirmesi istenir.

Uygulayıcının Niteliği  ve Eğitimi: Ölçme aracını uygulayanlar, psikolojik danışma ve rehberlik, eğitimde psikolojik hizmetler ve psikoloji lisans mezunu olmanın yanında bu ölçme aracıyla ilgili resmi ve özel kuruluşlar ile meslek örgütleri tarafından verilen eğitim yaşantısına katılarak sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir.

21-10-201621-10-201621-10-201621-10-2016

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.