ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURBAN BAYRAMI MESAJI

KURBAN BAYRAMI MESAJI

Yaza dönsün kışınız, bayramlar bayram olsun,

Dert görmesin başınız, bayramlar bayram olsun.

                                                           Abdurrahim Karakoç

Birlik ve beraberliğimizin daha güçlü bir şekilde kenetlendiği, millet ve ümmet olma bilincini en yüksek düzeyde hissettiğimiz dini ve milli bayramlar,  paylaşma ve yardımlaşma duygularımızın da zirveye ulaştığı müstesna günlerdir.

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve hepimizin hayatında bir şekilde karşılık bulan küresel sorunlar bir kez daha göstermiştir ki Kurban Bayramının özünde yer alan yakınlığa, birlik ve beraberlik duygularına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır.  

Bu anlamlı günleri gönül coğrafyamızın çeşitli beldelerinde işgal ve tehdit altında geçiren kardeşlerimizin de bizlere ihtiyacı olduğu gerçeğini bir an bile unutmadan idrak etmeli, yetim, kimsesiz, çocuk ve yaşlıların gönüllerini tebessümlerimizle süslemeliyiz.

Yüce dinimizin isminde saklı olan "barış"ı hayatımızın merkezine koymalı,  bayram sevinç ve coşkusunu aile fertlerimiz başta olmak üzere ulaşabildiğimiz her gönüle taşımalıyız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Hz. İbrahim ve Hz. İsmail arasındaki o kuvvetli bağın bizlere yansıması olan Kurban Bayramının, aziz milletimizin her bir ferdinin kalbinde huzur ve mutluluk olarak karşılık bulmasını diliyor, eğitim camiamız başta olmak üzere, aziz milletimizin ve âlem-i İslam'ın Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

                                                                                                                                                                      Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

                                                  

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.