ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine

İlçemize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine

 Bakanlığımızca İlçemize atanan sözleşmeli öğretmenlerden göreve başlama işlemi esnasında istenecek belgeler:

1- Kimlik Kartının (Nüfus Cüzdanı) aslı ve  bir adet fotokopisi,

           2-Aday tarafından başvuru esnasında sisteme girilen /beyan edilen atamaya esas olan;

a) Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da onaylı örneği, ayrıca  e-devlet üzerinden alınan diploma belgesi. ( Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı yada onaylı örneği olmadan  sadece  e-devlet üzerinden alınan diploma belgesi ile  göreve başlama yapılmayacaktır.) 

 b)Varsa pedagojik formasyon belgesiveya bu belgenin onaylı örneği ve  bir adet fotokopisi, 

c)Varsa  denklik belgesi veya bu belgenin onaylı örneği  ve bir adet fotokopisi,

d) Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; Sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair resmi belgenin (Transkript kabul edilmeyecektir.) aslı ya da onaylı örneği ve bir adet fotokopisi, 

3- Askerlik Durum Belgesi, (e-devlet'ten alınan barkodlu ve / veya karekodlu  çıktı kabul edilmektedir.) 

4- Güncel tarihli Adli Sicil Kaydını gösterir belge,  (e-devlet'ten alınan barkodlu ve / veya karekodlu   çıktı kabul edilmektedir.) 

5- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, (6 adet)

6- Mal Bildirimi için tıklayınız..

7- Etik Sözleşmesi için tıklayınız..

8- Elektronik Başvuru Formu. 

9- Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi veya onaylı örneği ve bir adet fotokopisi, (İlahiyat Fakültesi mezunları mezun oldukları fakültelerinden formasyon aldıklarına dair resmi yazı alacaklardır.)

10- Sağlık durumu yönünden  öğretmenlik  görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu, 

11- Bakanlığımız dışındaki kurumlarda devlet memuru olarak çalışanlardan ilimize sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlar, yukarıda istenen belgelere kurumlarından istifa ettikten sonra düzenlenen hizmet cetvelini de ekleyeceklerdir. 

12- İlimize ataması yapılan ve halen askerde olan sözleşmeli öğretmenler, dilekçeleri ile birlikte muhtemel terhis tarihlerine ilişkin yazıyı atandıkları İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine göndereceklerdir. 

13- Tercih sonuç çıktısı

 NOT:  İlçemize atanan sözleşmeli öğretmenler,  yukarıda istenen belgelerle birlikte atandıkları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine şahsen başvurarak göreve başlama talebinde bulunacaktır. İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler, sözleşme yapılarak göreve başlatılacak, belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır. (Vekâleten göreve başlamalar kabul edilmeyecektir.)

NOT: İstenilen evraklar sıralı olacak şekilde mavi dosyaya konulup getirilecektir. Evrak teslimi en geç 15.02.2022 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

 

MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN YENİ ADRESİ :YUSUFPAŞA MAHALESİ 11 NİSAN FUAR CADDESİ NO:15 EYYÜBİYE

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.