ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor; öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

          2016-2017 Eğitim-Öğretim yılını tamamladığımız bugün 234 okulumuzda, 106.034 öğrencimiz gün içinde yapılacak karne törenlerinin ardından yaz tatillerine başlayacaklardır. Hep birlikte bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiğimiz bugün karne, sadece öğrencinin değerlendirilmesi için bir vasıta değildir: Aynı zamanda öğrencinin merkezde yer aldığı, velisiyle, idarecisiyle, öğretmeniyle ve tüm eğitim bileşenlerinin değerlendirilmesinin bir yoludur.

 

         Sevgili Öğrencilerimiz,

         Eğitim-Öğretim yılı boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve emekten dolayı teşekkür ediyorum. Bugün alınan karne bir yıl boyunca okulda derslerde göstermiş olduğunuz performanslarının değerlendirilmesi olacaktır. Karne sayesinde dersleriniz ile ilgili olarak hem güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit edebilecek hem de geleceğe dair hedeflerimizin planlamasını yapabileceksiniz. 2016-2017 Eğitim- Öğretim yılını geride bıraktınız ve koca bir yılın  yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız.Bu yorgunluğu boşa vakit geçirerek değil ailemizle zaman geçirerek, arkadaşlarınızla bir araya gelerek, ortak faaliyetler yaparak, sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak ve en önemlisi bol kitap okuyarak geçirmenizi tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacaktır. Karne notları istediği gibi olmayan öğrencilerimiz gelecek döneme daha motive olmuş bir şekilde başlayarak hedefledikleri karnelere ulaşabileceklerdir. Geleceğimiz için büyük önem taşıdığınızı unutmayınız. Hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.

 

         Değerli Öğretmenim;

       Ülkemizi Çağdaş Medeniyetler Seviyesine taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Tüm azmimiz ve gayretimizle birlikte, omuz omuza yürüyeceğiz. Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle yürüttüğünüz Okulunuz, Eyyübiye İlçemiz, Şanlıurfa İlimiz ve Ülkemiz için tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, gayretlerinizi yürekten destekliyorum. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve onlara fayadalı olabilmek için gösterdiğiniz tüm gayretiniz için de teşekkür ediyorum.

 

          Kıymetli Velilerimiz;

      Gelecekteki ümidiniz çocuklarınız 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktalar. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından, çocuklarınızın sadece okuldaki akademik yönden başarı ve başarısızlık durumlarının değerlendirildiği karneleri bugün sizlere ulaştırılacaktır. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapmalısınız. 

         Her anne baba çocuklarının hayatta bir yerlere gelmesi için okulda başarılı olmasını, iyi bir öğrenim görmesini ister. Her çocuğun bilgi, zekâ, kişilik, beceri ve yetenekleri, ilgili oldukları alanlar farklı farklıdır. Diğer çocuklara göre “normal” olan bir şey, bizim çocuğumuza uymayabilir. Her çocuk gibi bizim çocuğumuz da tamamen kendine has gelişimiyle özgün (orijinal) bir ferttir.

 

“OKUL BAŞARISI=HAYAT BAŞARISI” DEĞİLDİR.

 

      Çocuğunuzun başarısından duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlığında da sorumluluğumuzun ve payımızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Şunu unutmayın ki; Çocuklarınıza ayıracağınız zaman onların duruşlarını belirleyerek başarılarını arttıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

Kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi dilerim.

 

Ahmet DEMİR

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.