ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. AHMET DEMİR'İN BERAT KANDİLİ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. AHMET DEMİR'İN BERAT KANDİLİ MESAJI

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili'ni idrak etmenin mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Berat Kandili, Allah'ın sonsuz rahmet ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, yapılan ibadetlerin mükâfatlandırıldığı, Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisidir.

           

      Berat Kandili, hem af ve ilahi rahmete kavuşma vesilesi hem de birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi için bir fırsattır. Bu fırsat kapısının açıldığı manevi iklimin hem ülkemizde hem de bölgemizde yaşanan acılara çare olması, çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere şifa olmasını diliyorum. Berat gecesi, kalbimizin en derin yerinden Rahman'a doğru bir yol açma vaktidir. Berat gecesi, tövbe etmenin, Rabbimize yönelip rahmet ve mağfiret dilemenin tam vaktidir. Ebedi hayatta kurtuluş beratını alabilmek için bu gecenin feyzinden ve bereketinden istifade edelim.

            

     Bu duygu ve düşüncelerle Şanlıurfalı hemşerilerim başta olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili´ni kutluyor ve bu kutlu gecenin ülkemizin ve İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine, barışına ve huzuruna, bütün müminlerin tövbelerinin ve dualarının kabul edilerek arınmalarına ve affedilmelerine vesile olmasını Yüce Allah´tan niyaz ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                 Ahmet DEMİR

 

                                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.