ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET DEMİR'İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN  AHMET DEMİR'İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da Cehennem ateşinden kurtuluş olan ve içerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir gecesini misafir eden ayların sultanını geride bırakıp Ramazan Bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, birbirimize daha çok kenetlendiğimiz, kırgınlıkları ve küskünlükleri geride bıraktığımız, bir ve beraber olmanın önemini daha iyi idrak ettiğimiz bereket ve huzur dolu günlerdir.

Büyüklerimizin küçüklerine şefkat ve sevgisini en bariz şekilde gösterdiği, küçüklerin de büyüklerine saygı ve hürmette en cömert olduğu bu günler, birbirimizi daha iyi anlamaya da imkân tanıyan zaman dilimleridir.

Maalesef ki yaşamakta olduğumuz salgın süreci, eski bayramlarda olduğu gibi akraba ve komşu ziyaretlerine, dost ve yakınlarımızla kucaklaşmaya engel olmaktadır. Lakin gönlümüzü burkan bu süreç, yakın ve komşularımız başta olmak üzere şehrimizdeki ve gönül coğrafyamızdaki yoksulların dertlerine derman olmaya, telefonla da olsa büyüklerimizin hatırlarını sorup küçüklerimizi sevindirmeye engel olmayacaktır.

İnanıyorum ki bizler bayramlarımızı ruhuna uygun bir şekilde idrak ettikçe, yaşamakta olduğumuz sorunlar da çözüme kavuşmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, vatanları işgal ve tehdit altındaki kardeşlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin, bizlerin sağlığı ve güvenliği için bayram günlerini ailelerinden uzakta geçiren sağlık çalışanlarımızın, askerlerimizin, polislerimizin, eğitim camiamızın her bir ferdinin, aziz milletimizin ve tüm âlem-i İslam'ın Ramazan Bayramını yürekten tebrik ediyor, sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                 Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.