ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET DEMİR'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DEMİR, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demir mesajında şunları dile getirdi.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN AHMET DEMİR'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

     Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz yeni nesillerimizi, aklın ve bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek, ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerimizin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, öğretmenlerdir. Ülkemizin kalkınmasının ve ileriye gitmesinin yolu hiç şüphesiz eğitimden geçmektedir.

        Saygıdeğer Meslektaşlarım,

        Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahiptir. 2019 yılından beri dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid 19 salgını sürecinde sağlık çalışanlarının yanı sıra gerek okullarda yüz yüze eğitim de, gerekse EBA canlı derslerle öğretmenlerimizin yapmış olduğu fedakarca yapılan çalışmalar maddi kazançla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Onurlu ve saygın bir görevi sevgiyle ve fedakârlıkla sürdüren öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün de her türlü değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin mimarı durumundadırlar. Başka hiçbir meslek grubu, öğretmenler kadar geleceğe tesir etme imkânına sahip değildir.  Gelişimin hammaddesi bilgi ise, o bilgiyi işleyen, kuşaklar boyu aktaran, yenileyen ve üreten öğretmendir.

      Bizler "Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür." diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensupları olarak eğitim adına çocuklarımızı, gençlerimizi üst öğretim programlarına hazırlamak, temel kabiliyetleri ve topluma uyum becerileri gelişmiş bireyler olarak yetiştirmek gibi yüce hedeflerimiz vardır. Bu hedeflere ulaşmakta öğretmenler olarak en büyük gayreti ve fedakârlığı her zamanki gibi yine biz yapacağız. Her gün öğrenmeye ve öğretmeye aynı heyecan ile devam edeceğiz.

      Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul ettiği bugünde, ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimizin ve sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getiren, geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete intikal eden öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                    Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.