ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DEMİR'İN Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DEMİR'İN Yarıyıl Mesajı

       Yaşamakta olduğumuz salgın süreci, "yeni normal" olarak ifade edilen bir yaşam standardını hayatımızın merkezine yerleştirmiş durumdadır. Bu süreçten en çok etkilenen gruplardan biri de öğretmen, öğrenci ve velileriyle birlikte bir bütün olarak eğitim camiasıdır.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın Mart ayından bu yana, belli dönemlerde kısıtlı ve kontrollü olarak uygulanmış olsa da tam anlamıyla yüz yüze eğitim maalesef ki gerçekleştirilememiştir.

Sesleriyle okul avlularını süsleyen ve sınıflara hayat veren yavrularımız da onlardan uzak kalan, öğrencisiyle göz göze gelememenin hüznünü yaşayan öğretmenlerimiz de bu sürecin en kısa sürede bitmesini arzu etmektedir.  

2020/2021 eğitim öğretim yılı birinci döneminde, Eyyübiye'miz genelindeki tüm öğrencilerimize uzaktan eğitim yoluyla ulaşma gayretinde olduk. Bu noktada okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin gösterdikleri gayretler, sürece çok büyük bir katkı sunmuştur.

Gerek EBA üzerinden, gerekse farklı video konferans yöntemleri üzerinden öğrencilerimiz canlı derslerinin yanı sıra çeşitli kültürel çalışmalara da katılım sağlamışlardır.

Alışık olmadığımız bu yönteme çok hızlı bir şekilde entegre olarak eğitime olan inançlarını bir kez daha ispat eden ve bu inançla bir dönemi daha tamamlayan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

Onlarla daha sağlıklı bir dünyada, çok özlediğimiz okullarımızın bahçelerinde ve sınıflarımızda buluşmayı diliyor, 3 haftalık yarıyıl tatilinin onlar için bereketli geçmesini temenni ediyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.