ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN ARA TATİL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN ARA TATİL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN ARA TATİL MESAJI

Sevgili öğrenciler,

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre 16 - 20 Kasım tarihleri arasında ilk ara yıl tatil dönemine girmiş bulunmaktayız. Bu tatil döneminin güzellikler getirmesini diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi, salgın bir hastalık olan Covıd-19 ülkemizi etkisi altına almış ve bunu ilimizde / ilçemizde net bir şekilde görmekteyiz. Bu olumsuz koşullar arasında girdiğimiz I. ara tatil dönemi, normal tatillere göre kısıtlanmış bir şekilde geçirilecektir. Yapılan her türlü çalışma toplumumuzun ve geleceğimizin sağlığı için yapılmaktadır. Hastalığın arttığı, bulaş riskinin hız kazandığı bu dönemde bazı alışkanlıklarımızdan mecburen vazgeçmekteyiz.

Umarım ki bu salgın en kısa sürede biter ve ben de bir sonraki tatilde size sosyal aktiviteler, geziler, etkinlikler ve oyunlarla geçireceğiniz günler tavsiye ederim.

Okullarımızdan, öğretmenlerimizden uzak geçirdiğiniz ilk çeyrek dönemde, derslerinizi uzaktan eğitim olarak işlediniz ve bu da size zihinsel ve psikolojik yorgunluk getirmiş olabilir.

Bu beş günlük tatilde yüz yüze eğitime ve canlı derslere ara veriyoruz.

Sevgili Öğretmenler,

Bu dönemin, şüphesiz en fedâkar bireyleri sizlersiniz. Eğitimin yalnız okullarda, dört duvar arasında gerçekleşmediğini çok açık bir şekilde göstermiş oldunuz. Evinizde, okulunuzda sabah akşam demeden bu dönemde çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için canla başla çalıştınız ve çalışmaya da devam ediyorsunuz. Değerli öğretmenlerimiz, her ne kadar öğrenciler tatil dönemine girse de sizler çalışmaya devam edecek, kendinizi geliştirmeyi sürdüreceksiniz. Sizlere minnettarız.

Değerli Eyyübiyeli Hemşehrilerim ve Veliler,

Bu beş günlük ara dönemde, hayatımızda Covıd-19 salgını olduğunu unutmadan, sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uyarak öğrencilerimizle güzel vakit geçirip, yaşadığınız şehrin güzelliklerini keşfetmenizi tavsiye ederim. Çocuklarınızla birlikte bolca kitap okuyup onlara eğitim yolculuğunda eşlik ediniz.

Hepinize sağlıklı ve huzurlu geçireceğimiz bir tatil diliyorum. Eğitimde, daha sağlıklı başlangıçlara...

                                                                                                                                                                                                                                    Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.