ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Analar insandır, biz insanoğlu...

Neşet Ertaş

                                                                                 

Karşılıksız sevgi ve fedakârlığın timsali olan annelerimiz, toplumu ayakta tutan ve geleceğe güven içerisinde taşıyan "aile"nin temel taşıdır. Onların sevgi dolu yüreği, insani güzellikleri nesilden nesle aktaran ulu bir merhamet ırmağıdır. Kaynağını ilahi kudretten alan bu ırmak, her daim berrak ve şifa yüklüdür; hoşgörü ve sevginin en güzel adreslerinden biridir.

Dünya yolculuğumuz başladığı andan itibaren hayattaki en büyük yoldaşımız, sırdaşımız ve dayanağımız olan annelerimiz, aynı zamanda insanoğlunun da "ilk" öğretmenidir. Onun Cennet köşesi olan kucağında başlayan hayata dair nice bilgi ve davranışı bizlere ilk öğreten onlardır.

Bir evlat olarak onlara yapacağımız hiçbir teşekkürün ya da alacağımız hiçbir hediyenin 'analık hakkı'nın yanından dahi geçemeyeceğinin farkındayız. Ayaklarının altında Cennet taşıyan annelerimizin hakkını ödeyemesek de ömrümüz boyunca rızalarını gözetmekle mükellefiz. Her daim onların rızasında gizli nice güzelliğin olduğu bilinciyle hareket etmeli ve inancımızın ve medeniyetimizin bize vazife kıldığı annelerimize karşı göstermemiz gereken sevgi ve saygıdan asla ödün vermemeliyiz. Nitekim insanlığımız, annelerimize duyduğumuz sevgi ve göstereceğimiz hürmetle değer kazanacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde ahirete intikal etmiş tüm annelerimizi rahmet ve şükranla anıyor, şehitlerimizin anneleri başta olmak üzere, yeryüzündeki tüm annelerin "anneler günü"nü tebrik ediyorum.

                                                                                                                                                                                               Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.