ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenlerimiz yüklendiği vazife gereği sadece öğrencilerinin değil, bütün bir toplumun ihtiyaç duyduğu her noktada öncü bir rol üstlenen, "insan yetiştirme sanatı"nın en mahir ustaları olarak gönüllerde yer edinmiş ve müstesna bir makamın sahibi olmuşlardır.

İlmi ve güzel ahlak sahibi olmayı baş tacı eden medeniyetimiz, Yaratan'ın ilk emri olan "oku"mayı ve okumaktan maksat olan o kutlu sırrı bizlere öğreten öğretmenlerimize saygıda ve hürmette kusur etmemeyi emreder.  

Milletimizi ve değerlerimizi günden güne daha ilerilere taşıyan her devlet ve bilim insanının ardında, onlara yol gösteren ve istikamet belirleyen öğretmenlerin varlığı söz konusudur. Onların rehberliğinde geçmişini iyi tanıyan, bugününü iyi değerlendiren ve geleceğini de doğru şekilde planlayan bir nesil yetişmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi yeni nesiller öğretmenlerimizin eserleri olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit olan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü tebrik ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                   Ahmet Demir

                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.