ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN 21 MART 'DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ ' MESAJI

Özel ilgiye ihtiyacı olan çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitelerini artırmak, bu konuda vatandaşlarımızın duyarlılığını artırmak ve bilinçlendirmek amacıyla 21 Mart "Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" olarak belirlenmiştir.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AHMET DEMİR'İN 21 MART 'DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ ' MESAJI

Bu doğrultuda; farklılıkları sebebiyle hiç kimsenin bir diğerinden ayrıcalıklı görülmediği, hoşgörü ve saygı ortamı içerisinde herkesin olduğu gibi kabul edildiği, özel ilgiye ihtiyacı olan bireylerin hayatlarının kolaylaştırıldığı, herkesin eşit şartlarda aynı haklardan yararlanabildiği bir toplum inşa etmek hepimizin ortak gayesi ve çabasıdır.

 

Üstün yetenek ve özelliklere sahip olan Down Sendromlu çocuklarımız; kendilerine uygun ortamlar sağlanarak eğitimleri verildiğinde sosyal hayatın içerisinde çok daha aktif roller üstlenerek kendilerini çok daha iyi ifade edebilmektedirler. Özellikle son yıllarda eğitim, sağlık ve spor başta olmak üzere devletimiz tarafından sağlanan imkânların da etkisiyle Down Sendromlu bireylerimiz birçok alanda yeteneklerini sergileyip kazandıkları başarılarla bizlere de büyük gurur kaynağı olmaktadırlar.

Bu vesileyle; tertemiz yüreklerinde barındırdıkları sonsuz sevginin, masumiyetin, merhametin ve güzelliğin timsâlî Down Sendromlu kardeşlerimizin sadece bir gün değil her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, onların ihtiyaçlarının karşılanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan değerli aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum. 

 

                                                                                                                                                                                                                                         Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.