ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR’in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Mesajı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diler; ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi yolunda başarılara vesile olmasını temenni ederim.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR’in 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Mesajı

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım;

 

Saygıdeğer Eğitim Çalışanlarımız;

 

Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrencilerimiz!

 

 

         Bugün tüm okullarımızda, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders gününün heyecanını, coşkusunu ve tatlı telaşını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Değerli arkadaşlar, hepimiz biliyoruz ki bugün dünyada  üzerinde en çok durulan, önem verilen  ve ülkelerin gelişmişlik seviyelerini gösteren en önemli olgu Eğitimdir. Zira ülkelerin gücü, iyi eğitime sahip, yetişmiş, nitelikli insan gücünden gelir. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu anlayışla nitelikli bir eğitim için çalışıyor, önceliğimizi nitelikli ve donanımlı insan gücünün yetiştirilmesi olarak belirliyoruz.

 

Eğitim, çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen bir süreçtir. Bu süreçte çağın gerektirdiği akademik bilgilerin yanısıra, milli manevi değerlerle donatılmış, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda yetişmiş, vatanını ve milletini seven, geçmişini bilerek ve sahip çıkarak, geleceğe dair ideal ve hedefleri olan ve bu hedefler uğrunda mücadele eden bir nesil yetiştirmek hepimizin görevidir. Eğitim, fedakârlık ve özveri isteyen bir süreçtir. Yaptığınız çalışmaların sonucunu bazen aynı anda bazen de yıllar sonra görebilirsiniz.  Onun için hem sabırlı hem de sistematik bir şekilde çalışmalıyız. Hiçbir başarı tesadüfi değildir.

 

“Başarı, düzenli ve sürekli çalışmayla gelir.”

 

Şehrimizin ve ülkemizin güçlü yarınlara ulaşması için, öncelikle her birimizin sorumluluk alanına sahip çıkması ve görev alanıyla ilgili başarı odaklı çalışmalar yapması elzemdir. Çıktığımız bu yolda birlikte omuz omuza yürürken özelde ilçemiz okullarının  her türlü sıkıntı ve sorunlarına vakıf olduğumuzu  belirtmek isterim. Mesai arkadaşlarımızla birlikte ilçemizde   eğitimde  karşımıza çıkan  sorunların çözümü  ve ihtiyaçların karşılanması için mesai mefhumu gözetmeksizin  çok ciddi gayret ve çaba içerisindeyiz. 

 

Amacımız, Okul idarecileri, öğrenci velileri, öğretmenler ve tüm eğitim camiası ile birlikte hareket ederek  öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri de dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız. 

 

 

Siz değerli yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitimin tüm paydaşlarıyla birlikte omuz omuza vererek eğitimde hedeflediğimiz ve inandığımız noktaya ulaşmayı diliyorum. 

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının tekrar tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize    hayırlı olmasını temenni ederim.

 

 

Ahmet DEMİR

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.