ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlerde İntihar ve İntihar Girişimlerinde Krize Müdahale, Önleme” eğitimi

Teknik Destek Projesi
Gençlerde İntihar ve İntihar Girişimlerinde Krize Müdahale, Önleme” eğitimi

     YENİ  

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle Akabe Toki Anadolu Lisesi psikolojik danışmanı Bedriye BİNİCİ tarafından hazırlanarak 04-07 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen eğitim, T.C. Karacadağ Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmiştir. Klinik Psikolog Seda HARAN tarafından verilen eğitim ile farkındalık, bilgi ve beceri arttırılması amaçlanmıştır.

        Eğitim sonunda sertifika törenine katılan Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR; okulda öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebildikleri, sorunlarını paylaştıkları okul rehber öğretmenlerinin yetkinliklerinin arttırılmasının verilen eğitim-öğretimin kalitesinin de arttıracağını söylemiştir. Sertifika törenine katılan Eyyübiye İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet KARAKUŞ katılımcılara sertifikalarını vermiştir.

         Bildirilen, kayıt altına alınan verilere bakıldığında; topluma katılması, üretkenlik göstermesi beklenen gençlerimizin hayatlarına kıymaları çok büyük bir risktir. Bu yüzden okullarda gençlerle birebir çalışan psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin bu konuda bilinçlendirilmesi ve yetkinliklerinin arttırılması bu alandaki ihtiyacı karşılayacaktır. Eğitim; risk grubundaki öğrencilerin tespitinin kolaylaşması ve etkin müdahale edilebilmesine; düşünceler ve girişimler karsısında, eğitim almış uzmanlardan destek alan öğrencilerin güçlenmesi, okula ve topluma uyumlarının sağlanması, öğretmenler ve öğrencilerin daha rahat, huzurlu ve güvenli bir okul ortamı bulabilmesine, konu ile ilgili okuldaki diğer öğretmen ve velilerde farkındalık oluşturulmasına katkı sağlayacaktır. 

YENİ

 

11-03-201911-03-201911-03-2019

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.