ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eyyübiye’de Okul Öncesi Seferberliği”

“Eyyübiye’de Okul Öncesi Seferberliği”

 

 

 

İlçemizde okul öncesi okullaşma oranının yükseltilmesi ve ailelerin bu konuda bilinçlendirilmesi amacıyla Kaymakamımız Sayın Adem ÜNAL başkanlığında, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizatörlüğünde okul öncesi eğitim çalışmaları başlatılmıştı.

 

 

 Bu kapsamda oluşturulan komisyonlar nezaretinde alan taramaları yapılıp, bilgilendirme afişleri ve okul öncesi eğitimin önemini anlatan el broşürleri hazırlanarak velilerimize dağıtıldı. Hiçbir öğrencimizin okul öncesi eğitiminden mahrum edilmemesi için her türlü tedbirler alındı.

 

 

 Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Bu nedenle okul öncesi eğitim çocuklarımız için çok önemli bir süreçtir.

 

 

İlçemizdeki okul öncesi eğitimin geliştirilmesi, eksikliklerin giderilmesi, bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitim sürecine dâhil olması için devletimizin tüm imkânları seferber edilmiştir.

 

 

Bu kapsamda 06.02.2019 Çarşamba günü Atatürk Anadolu Lisesi Konferans Salonunda okul öncesinin yaygınlaştırılması amacıyla yapılan çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla toplantı düzenlenmiştir.  


06-02-201906-02-2019

 

 

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.