ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk İhmali ve İstismarı Sempozyumu

Çocuk İhmali ve İstismarı Sempozyumu

ÇOCUK İHMALİ VE İSTİSMARI SEMPOZYUMU

  Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde Rehberlik Araştırma Merkezimizce hazırlanan rehber öğretmenlere yönelik çocuk ihmali ve istismarı ile ilgili sempozyum düzenlendi. Sempozyuma Prof. Dr. Orhan DERMAN, Prof. Dr. Aysun BARANSEL, Av. Türkay ASMA ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Nazif DAĞ katılmışlardır. Eyyübiye İlçe  Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEMİR’in giriş konuşmasıyla başlayan sempozyum Eyyübiye bünyesinde bulunan özel eğitim sınıflarımızı güzelleştirelim projesi adı altında yeniden yapılmasına ve düzenlenmesine destek sağlayan Şanlıurfa’daki iş adamlarına teşekkür mahiyetinde birer plaket verildi. Sempozyuma katılanlara Özel Hizmetleri Birimlerimizce hazırlanan çocuk ihmali ve istismarını engelleme (sesime kulak ver) kitapçığı dağıtıldı.

Prof. Dr. Aysun BARANSEL çocuk istismarı ve ihmaline nasıl yaklaşmamız gerektiği, Çocuk Koruma Merkezi modelleri hakkında bilgiler verdi.

Avukat Türkay ASMA rehber öğretmenlerin çocuk ihmali ve istismarındaki yeri ve önemi, rehber öğretmenler istismarı nasıl öğrenebilir ve yasal sorumluluğu nedir? Bir istismar vakasıyla karşılaşıldığında çocuk için başvurabileceği yasal kurumlar ve öğretmen bu süreci nasıl takip eder, kimlerle işbirliği yapmalı gibi kritik ve büyük öneme sahip konular hakkında bilgiler verdi.

Prof. Dr. Orhan DERMAN çocuğun gelişimi, adölesanla doğru iletişim ve iletişim yaklaşımları, hangi çocuklar ihmal ve istismar açısından risklidir? Cinsel istismar ve erken evliliklerde ki sakıncalar, olumsuz olabilecek durumlar hakkında değerli bilgiler verdi.

Sos. Hiz. Uzm. Nazif DAĞ ise çocuk istismarı ve ihmalinde sosyal hizmet yaklaşımı, böyle vakalarda bu kurum adı altında nasıl bir yol izlendiği hakkında bilgiler verdi.

Katılımcılara Özel Eğitimden sorumlu Şube Müdürümüz Hamza ÇELENK, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şükran BÜYÜKHAN ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürümüz İmam Bakır AYDIN tarafından plaket verilmesi ile sempozyumumuz sona erdi.

 

 Sempozyumdan Kareler

06-03-2017

06-03-201706-03-2017


06-03-201706-03-2017

 

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.