ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE KONULU BİLGİ YARIŞMASINDA OKULUMUZ TOKİ Şehit Jandarma Komando Er Adnan Yaslı Ortaokulu BİRİNCİ OLDU.

ÇANAKKALE KONULU BİLGİ YARIŞMASINDA OKULUMUZ  TOKİ Şehit Jandarma Komando Er Adnan Yaslı Ortaokulu BİRİNCİ OLDU.

   Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Haliliye Belediyesi´nin, Çanakkale Zaferi´nin 100´üncü yıl dönümü dolayısıyla organize ettiği ve konusu "Çanakkale Zaferi" olan bilgi yarışmasının finali 12 ilçe birincilerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplam 24 öğrencinin yarıştığı finalde; birinci İlçemizden çıktı.  TOKİ Şehit Jandarma Komando Er Adnan Yaslı Ortaokulu birinci olurken, ikinci Haliliye İlçesi Osman Ertörer Ortaokulu, üçüncü ise Karaköprü İlçesi İlgi Okulları oldu.

    Çanakkale Zaferi´nin 100´üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen bilgi yarışmasının finali Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. 12 İlçe birincilerinin katıldığı finale İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL, Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Haliliye Belediye Başkan Yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

    Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Böyle bir programın düzenlenmesine vesile olan başta Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi DEMİRKOL ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Çanakkale Zaferi konulu bu yarışmanın yapılacağını ve bu etkinliğe belediyemizin destek vereceğini ilk duyduğumuzda çok heyecanlandık. Biz Çanakkaleyi sadece bir savaş alanı olarak görmüyoruz. Geçmişte yaşanan olayların bugünlere aktarılmasını bir görev olarak görüyoruz. Çanakkaleyi anlamadan, yaşamadan Atalarımızın, dedelerimizin hangi bedelleri ödeyerek bugünlere geldiğimizi bilemeyiz.´´ dedi.

    Konusu "Çanakkale Zaferi" olan ve İbrahim Artuç´ un "1915 Çanakkale Savaşı" kitabının kaynak olarak kullanıldığı bilgi yarışması öncesinde konuşan Başkan Demirkol ise; "Biz Haliliye Belediyesi olarak eğitime öğretime ve ilçemizin büyük önem vermekteyiz. Bu bakımdan, 18 Mart 1915 Çanakkale zaferinin 100. yıl dönümü nedeniyle tüm il hudutları dâhilindeki okullarımızda tüm ortaöğretimlerin katılacağı; resim, müzik, kompozisyon, şiir okuma, şiir yazma ve konusu sadece Çanakkale olan bilgi yarışması düzenledik. Öğrencilerimizin Çanakkale´yi aynı kaynaktan okuması öğrenmesi ve anlatması için kitap bastırdık. Bu kitapları Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ Bey vasıtası, eğitim camiasının tüm çalışanları ile kitapları öğrencilerimize ulaştırdık. Bu yarışmalar yapıldı bu yarışmalar sonrasında ödüllerimiz var ödüllerimizi takdim edeceğiz." dedi.

    Konuşmaların ardından 24 öğrencinin yarıştığı finallerde, Karaköprü İlçesi 120 puanla üçüncü oldu. 15 soruluk finali 140 puan alarak eşit bitiren Eyyübiye ve Haliliye ilçeleri için yedek sorular soruldu. Sorulan 5 yedek soruyu cevaplayan okulumuz Toki Adnan Yaslı Ortaokulu i 180 puan alarak birinci, Haliliye İlçesi ise 160 puanla ikinci oldu.

 

     Finallerde dereceye girenlerden; birinciye 2 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye ise bin lira ödül takdim edilecek. Ayrıca, dereceye giren öğrenciler, yapılacak programla Çanakkale´ye geziye götürülecek.

 

   Öğrencilerimizin yarışmaya hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize hayat  boyu başarılar diliyoruz. 

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.