ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BABALAR GÜNÜ MESAJI

BABALAR GÜNÜ MESAJI

Toplumsal değerlerin geleceğe aktarılmasındaki en önemli yapı taşı olan "aile"yi ayakta tutan; sevgi, merhamet ve paylaşmanın timsali olmuş babalarımız, gölgesinde huzur bulunan bir çınar misali hayatımızın en kıymetli değerlerinden biri olmuşlardır. 

Sorumluluğunu taşıdığı ailenin yükünü, en mukaddes ve kıymetli bir vazife olarak gören babalarımız, evlatları ve ailesi uğruna kendini feda etmeyi, hayatın rutin akışına nakşeden gönül erleridir. 

Dünyaya geldiğimiz günden itibaren, annelerimizle birlikte ilk hayat öğretmenimiz, ömür boyu sırtımızı dayayacağımız bir dağ olan babalarımız, yaşımız kaç olursa olsun, tecrübeleriyle, yol gösterici ve bizleri himaye eden yaklaşımlarıyla her daim önderlerimiz olmuşlardır.

Bu sebeple onların gönüllerini hoş tutmak, onlara saygıda kusur etmemek ve her konuda hizmetkârları olmak, bir evlat olarak bizlerin en büyük görevidir. Unutmamak gerekir ki alacağımız hiçbir hediye ve yapacağımız hiçbir teşekkür, babalarımıza olan borcumuzu ödeyecek mahiyette olmayacaktır. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde ahirete intikal etmiş tüm babalarımızı rahmet ve şükranla anıyor, şehit babaları başta olmak üzere, yeryüzündeki tüm babaların "babalar günü"nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                   Ahmet Demir

                                                                                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.