ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

                                   Mehmet Akif Ersoy

 

Milli Mücadele'nin son askeri safhası olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, vatan sevgisi ve hürriyet aşkının maddi ve sayısal çoğunluğa her daim üstün geleceğini tüm dünyaya ispat etmiş büyük bir zaferin adıdır.  

26 Ağustos 1922'de başlayıp 4 gün süren ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlanan bu muharebe ile emperyalist güçler bir kez daha görmüşlerdir ki vatan söz konusu olunca aziz milletimiz çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine yekvücut olarak nice destanlar yazmaktadır.

Sultan Alparslan'ın 1071'de kapılarını açarak bizlere vatan kıldığı bu topraklardan bizi tekrar söküp atmak emelini taşıyanlara, 30 Ağustos 1922'de Gazi Mustafa Kemal'in komuta ettiği şanlı ordumuz gereken ve en keskin cevabı vermiş, bu toprakların bir Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya ispat etmiştir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımız başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin her bir ferdinin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ediyorum.

                                                                                                                                                                Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.