ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aziz milletimiz tarihi boyunca kurduğu ve yaşattığı tüm devletlerde adalet ve dirayetle hükmetmiş, kültür ve medeniyetimizin değerlerini sevgi ve hoşgörü içerisinde nesilden nesle aktarmıştır.

1071'de Sultan Alparslan'ın Malazgirt'te yazdığı destanın ardından bu topraklarda başlayan yolculuğumuz, nice beylik ve devletle taçlanmış; 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz de bu coğrafyanın kıyamete kadar vatanımız olduğunun tüm dünyaya karşı en büyük ilanı olmuştur.

İşgal güçlerine karşı kadın-erkek, yaşlı-genç demeden verdiğimiz Milli Mücadele'nin neticesinde kurulan devletimiz, tarihinden aldığı güç ve sorumluluk duygusu içerisinde öncü ve önde olma rolünü hep üzerinde taşımıştır.

Eğitim, kültür, spor, sanayi ve teknoloji başta olmak üzere ülkemizi gelişen dünya standartları doğrultusunda daima ilerilere taşıyan devletimiz, gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak için emin ve kararlı adımlarla yoluna devam etmektedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyor; vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yılı vesilesiyle eğitim camiamızın mensupları başta olmak üzere, ülkemizin her bir ferdinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.

                                                                                                                                                                                                     Ahmet Demir

                                                                                                                                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.