ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Büyük Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Büyük Coşkuyla Kutlandı

İlimizde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Haliliye Şehit Hasan Hüseyin Çalışkan İlkokulunda başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenler ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un çelenk sunumuyla başlayarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program ile devam etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Kaytan, il protokolü ve öğretmenlerin katıldığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonundaki program şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Sözlerine insanlığın tarih boyunca birçok meslek icat ettiği ve bu mesleklerin en kadim, vazgeçilmez ve ölmeyecek olanının öğretmenlik mesleği olduğunun altını çizerek başladığı konuşmasının devamında İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt şunları söyledi; "Öğretmen, insanlığın binlerce yılda elde ettiği her bir duyguyu, her bir düşünceyi en doğru şekliyle ve en doğru kıvamda yeni nesle kalıcı olarak nakleden kişidir. Her bir öğrenme, öğretmenin anı kişisi olarak yerini aldığı bir eylemdir. Öğrenilenler zihne yerleşirken, öğretmen anı karakteri olarak kalpte unutulmaz yerini alır. Öğretmen; bilim, teknoloji, kültür, sanat ve medeniyetin, kısaca her bakımdan güzel ve değerli olan insanlık mirasının sistematik ve verimli bir şekilde aktarımını profesyonelce yapan kişidir. İşte bu profesyonellikten ötürü eş zamanlı olarak rol modeldir öğretmen. Öğretmen her bakımdan bir beceri bileyicisidir. Yazı yazan bir küçüğün parmaklarının ucundaki ışığı görebilen kişidir öğretmen. Geçmişte kara tahtada, şimdi akıllı tahtada dolaşan küçüğün gözlerindeki manayı kavrayan ve onu hemen en doğru ufka yöneltebilen kişidir öğretmen. Öğrencisinin sözünü kelama dönüştüren kişidir, öğrencisinin düşüncesini fikre değdirendir öğretmen. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, meslek hayatınızda başarılar diliyorum."

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un, günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından kürsüye gelen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenler ile şehit öğretmenleri saygıyla anarak, görev başındaki öğretmenlere esenlikler diledi.


Türkiye Cumhuriyeti Devletinin idealleri, geleceğe yönelik büyük hayalleri olan bir devlet olduğunu ifade eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Türkiye sadece coğrafyasında değil, tüm dünyadaki mazlum milletlere umut olan bir devlettir. Böylesine büyük ideallere sahip olan devletlerin başı beladan kurtulmaz. Bu bela ve sıkıntılarla kararlı bir şekilde mücadele ederek, geleceğimiz olan nesillerin yetiştirilmesinde en iyi modelleri geliştirerek, geleceği inşa ve imar etmemiz gerekiyor." diyerek, bu konuda en büyük sorumluluk ve fedakârlığın öğretmenlerin olduğunu kaydetti.


Ekonomisi ve toplum yapısı güçlü ülkelerin sosyal ve siyasal yapısı incelendiğinde, bu ülkelerin kaliteli bir eğitim sistemi inşa ettiklerinin görüldüğünü kaydeden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, köklü tarih, zengin kültür ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan Türkiye'nin nitelikli ve kaliteli bir eğitim süreciyle tanışmaya ihtiyacı olduğunu belirterek, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik etti. 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, yapılan konuşmalar sonrası emekli öğretmenlere şükran plaketi verilmesi, öğretmen adaylarının yemin töreni, masa tenisi ve voleybol turnuvası ödül töreni, Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci korosunun konseri ve öğretmenler günü anısına düzenlenen resim sergisinin ziyaret edilmesiyle sona erdi.

25-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-2021

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.