ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Milli iradenin temsil edildiği yer olan Gazi Meclisimiz TBMM'nin açılışının 101. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve mutluluk içerisinde idrak ediyoruz.

Vatanımız üzerindeki kirli ve karanlık emellerini işgal ve yıkımlarla hayata geçirmek isteyen emperyal güçlere ve onların maşalarına karşı verilen 'Milli Mücadele'nin komuta merkezi TBMM, bu direnişi zaferle neticelendirmiş; tarihin en şanlı destanlarından birini yazmıştır.

Bu kutlu zaferin sonucunda da ilk gününden bu yana dünyadaki tüm mazlum ve mağdurların umudu olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz kurulmuştur. Bu sebeple 23 Nisan 1920, sadece Türk tarihi için değil tüm dünya için büyük bir önemi ifade etmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu anlamlı günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza "bayram" olarak armağan etmiş, istiklal ve istikbal uğruna verilen kutlu mücadelenin nesilden nesle aktarılması suretiyle unutulmamasına da büyük bir katkı sunmuştur.

Bilindiği üzere bir yılı aşkın bir süredir mücadele ettiğimiz salgın süreci sebebiyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu 23 Nisan'da da gönlümüzün istediği gibi çocuklarımızla kucaklaşamıyor, bir bayram havasında şenliklerimizi yerine getiremiyoruz.

Bu konuda her ne kadar içimizde bir burukluk olsa da çocuklarımızın evlerinde anne, baba ve kardeşleriyle birlikte 23 Nisan'ı büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde yaşayacaklarına inanıyorum. Zira bu anlamlı günü yüreğimizde hissetmeye ve yaşamaya engel olacak hiçbir husus söz konusu değildir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla taşıyacak çocuklarımız başta olmak üzere, tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                       Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.