ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Gelişen ve değişen dünyada kültür ve medeniyetimizin değerlerini koruyarak varlığımızı sürdürebilmemiz, çocuk ve gençlerimize sunduğumuz eğitim öğretim hizmetiyle izah edilebilir.

Yaşadığı çağı tanıyan, bu çağa dair söz söyleyecek donanım ve yetkinlikte olan bir nesil, doğru ve yerinde sunulmuş bir eğitim sürecinden geçmek durumundadır. Bu sürecin en önemli tarafı ise örgün eğitim kurumları olan okullarımızdır.   

2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk günü olan 12 Eylül 2022 tarihi itibariyle öğrencilerimiz ders başı yapacaklardır. Resmi ve özel tüm eğitim kurumlarımızda yaz tatili büyük bir hazırlık dönemi olarak değerlendirilmiş ve öğrencilerimize mümkün olan en iyi ve yüksek standartlarda eğitim ortamı sunmak için büyük bir gayret gösterilmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerekli koordineyi sağlamış, şehrimizin ve ülkemizin eğitim öğretimini daha ilerilere taşımanın planlarını yapmıştır.

Bakanlığımızın öncülüğünde çocuk ve gençlerimizi akademik olarak en iyi şekilde yetiştirmek; bundan daha önemlisi de onları tarihine, kültürüne ve medeniyetinin değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmek en önemli hedefimiz olmuştur.

Bu noktada okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Veli- Okul işbirliği ve dayanışması sayesinde, yavrularımızı çağın gerektirdiği bilgi ve teknolojiye hâkim,  güzel ahlak sahibi,  devlet ve milletine sadakatle bağlı bireyler olarak yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2022-2023 eğitim öğretim yılının öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor; millet olarak huzur içerisinde daha nice yeni eğitim yıllarına kavuşmamızı diliyorum.

                                                                                                                                                                 Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.