ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL DÖNEMİ MESAJI

Bütün bir dünyayı etkisi altına alan salgın süreci, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim öğretim alanını da çok büyük oranda etkilemiş ve "yeni normal" olarak ifade edilen bir standartla bizleri tanıştırmıştır.
2020/2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ YARIYIL DÖNEMİ MESAJI

Yaklaşık bir yılı kuşatan bu dönemde, kısmi ve kontrollü olarak yüz yüze eğitim yapılmış olsa da genel olarak 'uzaktan eğitim'le öğrencilerimizin bu noktadaki ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmıştır.

Salgını önleme adına Devletimizin öncülüğünde alınan tedbirler ve dünya çapındaki bilimsel gelişmeler bu sürecin sonunun yaklaştığını da bizlere müjdelemektedir.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un öncülüğünde okullarımız, salgın döneminin gereklerine en uygun şekilde yüz yüze eğitime hazırlanmışlardır. Daha önceden kamuoyuna da duyurulduğu üzere salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerindeki tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün, 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılının ilk günü, 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime geçilecektir.

01 Mart tarihinden itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanılacaktır.

Ümit ediyoruz tüm düzeydeki sınıflarımız en kısa sürede yüz yüze eğitime geçmiş olacaklardır.

Tüm okullarımızın avlularının tekrar öğrencilerimizin sesleriyle süslendiği; öğretmen odalarının tekrar eğitim adına yapılan sohbetlerle şenlendiği; sınıflarımızın tekrar hayat bulduğu günlere erişmek dileği ile 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Yarıyıl Döneminin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                     Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.