ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

Tarihin en şanlı direniş destanlarından olan Milli Mücadele'nin başladığı 19 Mayıs 1919 tarihi, aziz milletimizin işgal ve yıkımlara asla boyun eğmeyeceğini, ezelden beridir hür yaşadığı gibi kıyamete kadar da hür yaşayacağını tüm dünyaya ispat ve ilan ettiği bir gün olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun'da başlatılan bu mücadele, Havza'da, Amasya'da, Erzurum'da, Sivas'ta, Ankara'da ve Anadolu'nun nice kutlu beldesinde gücüne güç katmış ve yeni kurulacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin temellerini atmıştır.

Türk tarihinin, hatta neticeleri itibariyle dünya tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan bu günün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmaya bir vesile olması ve gençlerimize armağan edilmiş bir bayram günü olması sebebiyle de büyük bir mana ifade etmektedir.

Vatanını ve tüm değerlerini canı pahasına koruyan ve yaşatan bir gençlik, 19 Mayıs 1919 ruhunu da en diri şekilde yaşıyor demektir. Bu ruhu yaşayan ve yaşatan gençlerimiz, ülkemizi her konuda daima ileriye taşıyacak, yeryüzündeki tüm masum, mağdur ve mazlumların da umudu olmaya devam edecektir.

İnanıyoruz ki geleceğin daha büyük ve daha güçlü Türkiye'si, gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gençliğini ve ömrünü bu vatanın kurtuluş ve bekasına adayan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor; gençlerimizin ve aziz milletimizin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nı tebrik ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                  Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.