ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

                                                                                                                                                  Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır;                                    

 Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.                           

   Mithat Cemal Kuntay                 

 Çanakkale Zaferi, üzerinde yaşadığı toprakları şüheda kanlarıyla sulayarak kendine 'vatan' kılan aziz milletimizin yazdığı en yüce destanlardan biridir. Dünyanın dört bir yanından hücuma geçerek kirli emellerine hayat hakkı tanımak isteyen işgal güçleri Çanakkale'de, bundan tam 106 yıl evvel hak ettikleri cevabı en net bir şekilde almışlardır.

Milletimizle yekvücut olmuş kahraman ordumuz, inancın ve vatan sevgisinin, sayıca çok olan toplara, tüfeklere ve her türlü maddi üstünlüğe galip geleceğini Çanakkale'de tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Netice itibariyle sadece Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de en önemli olaylarından biri olan Çanakkale Zaferi, bu toprakların ilanihaye Türk yurdu olarak kalacağının da ispatı olmuştur.

Milli Şairimiz Mehmet Akif'in kaleme aldığı, bu zaferin yüceliğine yaraşan o meşhur şiirinde  "Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor/ Bir hilal uğruna Ya Rab, ne güneşler batıyor"  dediği gibi, Çanakkale'de şehit olan 250 bin güneşimiz, ay yıldızlı şanlı bayrağımızın bu topraklarda ilelebet dalgalanacağını da en gür şekilde ilan etmişlerdir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Çanakkale Zaferi'nin 106. Yılını büyük bir gurur içerisinde idrak ediyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde, terör örgütleriyle verdiğimiz mücadelelerde, sınırlarımızın içinde ve dışında can veren tüm şehitlerimiz ile gönül coğrafyamızın her bir karışında şehadet mertebesine eren tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                              Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.