ŞANLIURFA EYYÜBİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Sahipsiz olan memleketin batması haktır;

Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.

Mehmet Akif Ersoy

 

Vatan uğruna can vererek şehit olmayı makamların en yücelerinden kabul eden aziz milletimiz, 2016'nın 15 Temmuz'unda iradesine el koyup vatanını işgal etmek isteyen hainlere fırsat vermemiş ve tarihimizin en şanlı destanlarından birini yazmıştır.

Aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde iradesine sahip çıkmış ve atalarımızın kanlarıyla yurt kıldığı bu topraklarda karanlık odakların ve kirli maşalarının emellerine asla hayat hakkı tanınmayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.  

Nesiller boyu şanlı bir direniş ve ikinci milli mücadele olarak anılacak olan 15 Temmuz tarihi, FETÖ ve diğer terör örgütlerinin heveslerinin boğazlarında kaldığı ve bundan sonra da ihanet merkezli bu heveslerin yok olmaya mahkûm olacağının kanıtı olmuştur.

Biz eğitimcilere burada düşen en önemli görev ise 15 Temmuz ruhunu çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi şekilde aktarmak ve bu tarihin edebiyat ve sanat dünyamızda da en güzel şekilde işlenmesine vesile olmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü tebrik ediyor, 15 Temmuz'da şehadet şerbetini içen 252 şehidimiz başta olmak üzere, vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de sağlık dolu uzun ömürler diliyorum.

                                                                                                                                                                                           Ahmet DEMİR

                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yusuf paşa Mah. 11 Nisan Fuar Cad. No15 /Eyyübiye - 0414 312 89 80 0414 312 57 04 0 414 314 56 93

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.